What do we provide for UFK Football Players? / UFK Futbolcuları için ne sağlıyoruz?

ENGLISH BELOW

UFK FUTBOLCULARI İÇİN NE SAĞLAMAKTAYIZ?

 1. Türk ve Avrupa kulüplerinde deneme antrenmanları ayarlıyoruz. Futbolcularımız performanslarını göstermek ve mevcut kulüplerinden daha iyi kulüpler bulmak için şans yakalıyor.
 2. Oyuncularımızın becerilerinin gelişmesi, daha iyi ve hazır hale gelmeleri için bireysel performans antrenörü ayarlıyoruz.
 3. Oyuncularımızın psikolojik ve mental olarak daha güçlü olmaları için sektörlerinde uzman kişiler ayarlıyoruz. (diyetisyen, mentör gibi)
 4. Oyuncularımızın daha tecrübeli ve vizyoner oyuncular olmaları için birlikte uluslararası turnuvalara katılıyoruz.
 5. Oyuncularımızın performanslarını ölçmek için teknolojik ekipmanlar kullanıyoruz ve sonuçları oyuncularımızın profillerinde sürekli güncelliyoruz.
 6. Oyuncularımızı sosyal medya üzerinden de tanıtıyoruz ve hem futbolseverlere hem de futbol dünyasından bizi takip eden kendi takipçilerimize takip ettiriyoruz.

Bütün bunları sizin futbol geleceğinizi planlamak için yapıyoruz. Profesyonel olma yolunda yalnız değilsiniz. Sizi bir sonraki seviyeye taşımak için hazırız.

ENGLISH VERSION

WHAT DO WE PROVIDE FOR UFK FOOTBALL PLAYERS?

 1. We arrange trials in European and Turkish professional football clubs. Our players get an oppurtunity to show recent performance and move to better clubs than they already play.
 2. We arrange them personel trainer to develop their skills and become ready and better.
 3. We arrange them some specialist people in their sectors and provide them to be strong players as mental and physically. (dietician, psychologist)
 4. We join international tournaments with our players to become them more experienced and visionary players.
 5. We use technological equipments to measure the performances of our players and update the player’s profiles with the last results. (soon)
 6. We also introduce our players by social media and provide them to be followed by football lovers and our followers.

We all do this to plan your football future. You are not alone on the way to be professional. We are ready to take you to the next level..

Leave a Comment